O nás

Vítáme vás na stránkách mezinárodně chráněné chovatelské stanice Mirage Staffie.  

Plemeno stafordšírského bulteriéra jsme si vybrali díky jeho úžasné povaze k lidem, zejména k dětem. Spojení "pes chůva" (angl. nanny dog), jak bývá nazýván v zemi svého původu, u nás platí snad dvojnásob. Je velice laskavý, inteligentní a naprosto spolehlivý. Jeho vzhled budí respekt, ale jakmile na něj kdokoli promluví, začne se "vlnit" a pokud může letí si pro prodrbání.

Než jsme si pořídili našeho prvního pejska, byly jsme se podívat v jedné chovatelské stanici, která nás tehdy vůbec neoslovila... nenechali jsme se odradit a hledali jsme dál ty, pro nás správné, chovatele našeho nastávajícího psího štěstí. Našli jsme je až u Liptovské Mary na Slovensku. A bylo to dobré rozhodnutí.  Tímto jim za našeho Rockyho patří velký dík. 

Rocky vstoupil do našeho života naplno se vší oddaností  a trošku nám ho převrátil naruby. Když jsme si ho přivezli, čekala na něj parťačka - stará třináctiletá fenečka Zuzanka, kterou jsme našli po povodni v roce 2003 jako zatoulané štěňátko. Rocky nás naprosto všechny učaroval svou láskyplnou povahou k našim dětem i k našim dvěma kocourům. Se stejnou laskavostí se choval k jakýmkoli dětem i známým. Zuzanka mu dělala takovou psí mámu, musela ho občas trošku vychovávat po psím. Byl ale na ni dost velký janek (jak štěňátka bývají) a tak padla úvaha, pořídit mu parťačku stejného ražení... Po dlouhém hledání se nám podařilo si od polské Varšavy přivést naší psí slečnu Honey. 

Hany byla jako malé štěňátko pěkná bláznivka. Říkali jsme jí "crazy Honey". Dnes už je velká psí slečna a s Rockym jsou jak jedno tělo jedna duše. Oba jsou plnohodnotnými členy naší domácnosti. Jsou to miláčci celé rodiny i našich kamarádů a známých. Jsou plně socializovaní, rádi se na procházkách proběhnou s dalšími psími kamarády. Oba je baví agility, plavání, pešek a tenisák v jakémkoli podání.

Rádi jezdíme na výstavy. Neprahneme po výstavních úspěších, ale výstavy máme pro setkávání se se známými i našimi chovateli. Je to relax s lidmi se stejnými zájmy....

Doufáme, že vás naše chovatelská stanice zaujme a třeba si i rádi pořídíte štěňátko právě od nás.

Ke krmení používáme BARKING HEADS - britské krmivo z rodinné firmy, které již za svou relativně krátkou historii výroby stihlo získat několik zajímavých ocenění, naposledy prestižní ocenění organizace Pet Product Retail Association. To nejzásadnější o krmivu:                                                                                                                                                                                     + Převaha bílkovin v krmivu z čistého kuřecího, lososího a jehněčího masa (až 37% sušeného masa).                                                             + Kvalitní, jasně deklarované tuky - absolutní množství omega nenasycených mastných kyselin v recepturách = 4,1% - 5,5 %.                     + Použití nutričně excelentního skopového tuku je světově raritní.                                                                                                                     + Nízký obsah škrobů výhradně z rýže, ovsa, brambor. Se striktním vyloučením pšenice a kukuřice ze všech receptur.                                 + Zelenina v objemově nezanedbatelném množství s důrazem na obsah termostabilních buněčných zametačů volných radikálů.             + Nejsou použity žádné vedlejší produkty živočišné ani rostlinné, žádné suroviny nízké nutriční hodnoty pro psa (sója, kukuřice).             + Všechny suroviny jsou výrobcem nakupovány na území Velké Británie.                                                                                                        + Žádná zchutňovala, barviva, sůl, geneticky modifikované suroviny, suroviny používané běžně v krmivářství.


Od roku 2015 jsme členy Staffordshire Bull Terrier Club CZ.